INFONET-468X60-BANNER

Francuzi žele da ulažu u drvno-prerađivačku industriju u Kuršumliji

05.06.2013. | Beta

Vlasti opštine Kuršumlija i francuskog grada Pjerežit (Pierregitte) dogovorile su danas saradnju o oblasti ekonomije i sporta. Predsednik opštine Kuršumlija Radoljub Vidić kazao je agenciji Beta da će na jesen biti potpisan protokol o dogovorenoj saradnji.

- Posle potpisivanja protokola o saradnji očekujem i konkretne razgovore o investicijama - kazao je Vidić.

Pomoćnik gradonačelnika Pjeržita Gi Tuvenel (Guy Touvenelle) kazao je da su Francuzi veoma zainteresovani za uspostavljanje saradnje iz oblasti turizma, zatim ulaganje u drvno-prerađivačku industriju i saradnju sportskih klubova i klubova omladine dva grada.

- Ovaj kraj je veoma bogat šumama i mi smo veoma zainteresovani za saradnju u drvno-prerađivačkoj industriji, i u toj oblasti vidim veliki potencijal opštine Kuršumlija - kazao je on.

Tuvenel je dodao da je saradnja u oblasti turizma već uspostavljena. Na sastanku je dogovoreno da delegacija opštine Kuršumlija poseti francuski grad Pjeržit u oktobru, kada će biti potpisan protokol o saradnji.

Dogovorena je i saradnja srpskog i francuskog rukometnog kluba, koji se takmičiti u istom rangu.

Grad Pierregitte ima 100.000 stanovnika i nalazi se u blizini Pariza. On je industrijski centar tog dela Francuske. Kuršumlija se nalazi na jugu Srbije ima oko 20.000 stanovnika i jedna je od najnerazvijenih opština u Srbiji.

 

Komentari: 0

Vezane kategorije


VESTI /iz kategorije/


ARCHYENERGY-300X120-BANNER

Anketa

Kojom vrstom toplotne izolacije je izolovan vaš stan/kuća?
Dr 06.01.2025.
Cena u evrima oko 2.1 milijarda, Expo Srbij...
Radgost 17.12.2024.
Jel ce sat da bude u bronzu? 😁
Zile 01.12.2024.
Molim vas, kao radnik gradjevinskog preduze...
Saša Levi 24.11.2024.
Veseli me da će “Linearni grad” koji su prv...
Nenad 13.11.2024.
Lepa je ta inicijattiva. Da vidim kakva e b...

;