U intervjuu za portal eKapija predsednik Rudnap grupacije Vojin Lazarević objašnjava da se Rudnap od elektroprivrede kao core biznisa okreće ka poljoprivredi jer očekuje da će Vlada u naredne četiri godine staviti akcenat na agrar, pa će biti razloga za ulaganje u poljoprivredu.
Lazareviće je na Samitu 100 biznis lidera u Aranđelovcu izjavio da su zemljama Jugoistočne Evrope neophodna veća i brža ulaganja u infrastrukturu, kako bi privrede bile efikasnije i konkurentnije. U vezi sa elektroenergetskom infrastrukturom u regionu, komentariše: "Elektroenegetska infrastuktura je usko grlo u ekonomskom razvoju regiona. Mislim da je u regionu unapređena pravna regulativa o elektroenergetskoj infrastrukturi, ali su objekti u toj oblasti u lošem stanju zbog sukoba na prostoru bivše Jugoslavije. Vlade u regionu moraju da shvate da je neophodno ulaganje u infrastrukturu, jer ono utiče ne samo na budućnost zemalja već i na njihovu sadašnjost, zbog toga što pospešuje privredni rast i ubrzava zapošljavanje."
Na pitanje kakvi su planovi Grupe u vezi sa ulaganjem u obnovljive izvore, kaže da ni razvoj obnovljivih izvora energije nije moguć bez investiranja u mrežne sisteme za prenos struje dobijene na konvencionalni način. "Rudnap trenutno nema u Srbiji projekte u sektoru obnovljih izvora, ali imamo u zemljama u okruženju. U domenu vetra imamo u Rumuniji i Republici Srpskoj. Sa druge strane, deo naše grupe je i Minel kotlogradnja, zbog koje smo veoma zainteresovani i za projekte korišćenja biomase, peleta..."
Lazarević smatra da u industriji obnovljivih izvora postoji ogroman potencijal. On kao primer iznosi podatak da je prinos izdaničkih šuma 800.000 kubika godišnje. "Najkraće rečeno, to može da zameni recimo, više od 200.000 tona mazuta. Naravno da bi iskorišćenje biomase bilo prvo zdravije, drugo trošite novac u sopstvenoj zemlji i treće, tu je uticaj domaće industrije koja treba da zameni kotlove i proizvede opremu koja može da iskoristi tu energiju."
"Mislim da u Srbiji imamo samo mentalne prepreke, nikakve druge. Zapravo, imamo rezerve u pogledu korišćenja biomase. S druge strane, imate ogroman agrar koji emituje ogromnu količinu biomase koja se ne koristi."
Što se tiče eventualnog povećanja udela Rudnapa u kompanijama koje su deo grupe, a u kojima nema 100% vlasništva, g. Lazarević kaže: "Mi smo u većini kompanija u pretežnom vlasništvu. Danas je mnogo važnije šta te kompanije rade, nego da li imamo 70 ili 75% vlasništva u njima. Partnerski odnosi u onim firmama u kojima ih imamo nam ne smetaju. Zadovoljni smo našim partnerima, bilo da su to mali ulagači, kao što je to slučaj sa Minel kotlogradnjom, ali i sa većim ulagačima npr. u Rudnap agraru. Važno je samo da te kompanije donose dividendu, kako nama, tako i ulagačima."