INFONET-468X60-BANNER

BLANKO-970X250-BANNER

Za spajanje „Lafarža“ i „Holcima“ danak platio – profit

26.11.2015. | Tanjug

Francusko-švajcarska kompanija „Lafarž Holcim“ evidentirala je u trećem kvartalu 2015. pad profita, jer su rashodi stvaranja najveće svetske kompanije za proizvodnju cementa uzeli danak.

U prvom poslovnom izveštaju od spajanja „Holcima“ i „Lafarža“ sredinom ove godine, kompanija navodi da je bruto operativni profit (EBITDA) u trećem kvartalu smanjen na 1,3 milijarde franaka (1,2 milijarde evra) na komparativnoj osnovi, a u devet meseci završno sa septembrom na 3,6 milijardi franaka, što je pad od 18,8 odsto, prenosi Frans pres.

Slabiji devetomesečni rezultati su „posledica troškova spajanja i restrukturiranja, nepovoljnog deviznog kursa, ekonomskog usporavanja Kine i Brazila, kao i usporavanja u Francuskoj i Švajcarskoj“, navodi se u saopštenju kompanije, i dodaje da su bolji poslovni rezultati ostavreni u SAD, Aziji, Okeaniji i Latinskoj Americi.

„Lafarž Holcim“ je, takođe, podigao iznos dividende koju će ove godine isplatiti akcionarima na 1,50 franaka po akciji, u odnosu na prošlogodišnjih 1,30 franaka.

 

Štampaj  Pošalji

Komentari: 0

Vezane kategorije


VESTI /iz kategorije/


MORAVACEM-300X250-BANNER
LAFARGE-300X250-BANNER
MAKSPLAST-300X120-BANNER

ISTAKNUTE FIRME /iz kategorije/


NIVO 381
NIVO 381
BEOGRAD-VRČIN
nivo381.rs

MORAVACEM
MORAVACEM
PARAĆIN-POPOVAC
www.moravacem.rs

BAUMIT
BAUMIT
BEOGRAD-ZEMUN
www.baumit.rs

JAVOR
JAVOR
JAGODINA-RIBARE
www.javorsztr.com

XELLA SRBIJA
XELLA SRBIJA
LAZAREVAC-VREOCI
www.xella.rs

PINKY-S
PINKY-S
NEDELIŠĆE
www.pinky-s.com

Anketa

Kojom vrstom toplotne izolacije je izolovan vaš stan/kuća?
DJB 16.06.2025.
G-đo Damjanović, ako predsednik odluči da s...
Zoran 12.06.2025.
Super.
mileva 29.05.2025.
Ako, neka , sve izbetonirati do poslednje t...
mileva 29.05.2025.
I, dragi stručnjaci , šta ćete konkretno p...
olja 28.05.2025.
Dragi biolozi, Jeste li sigurni u bezbedno...

;