Roditelji i deca će podjednako ceniti ovu kuću sa sigurnosnom mrežom unutar nje. Pasivna kuća Če u Rumuniji je delo arhitektonskog biroa Tecto Arhitecture, i ona je super efikasan dom koji ne samo da zadovoljava sve standarde u pogledu održivosti, već ima i super zabavan enterijer.
Bez obzira na vremenske prilike, deca i roditelji mogu da se igraju na mreži, koja je ujedno i salon, uz osećaj kao da su napolju. Pored toga, kuća je završena sa zelenim krovom i uskoro će posedovati fotonaponski sistem.
Smeštena u severnoj Rumuniji u gradu Sučava okružena starom šumom, Pasivna kuća Če iskorišćava svoju okolinu tako što komunicira sa njom preko velikih prozora. Iako većina pasivnih kuća nemaju velike zastakljene zidove, ova to ima i uživa u visokom nivou prirodne svetlosti.
U stvari, centralno jezgro kuće je kompletno zastakljeno i služi kao atrijum za kuću koji povlači svetlost dublje u enterijer. Ovo je takođe mesto gde kuća ima prizemni pod od trave i mrežu kojoj se pristupa sa prvog sprata. Stanari mogu da se igraju ili odmaraju na mreži i osećaju kao da su napolju iako su unutra.
Pored obilja svetlosti i zabavne zone za igru, kuća projektovana od strane biroa Tecto Arhitectura prolazi kroz proces evaluacije pasivne kuće i procenjuje se da ona koristi samo 14kWh po kvadratnom metru godišnje. Kuća poseduje prirodne izolacione materijale, prozore visokih performansi, sistem za upravljanje energijom i podzemnu toplotnu vodenu pumpu.
Zeleni krov zamenjuje prirodni prostor koji je izgubljen gradnjom kuće, a letvice od kedrovine na eksterijeru pomažu u stapanju kuće sa svojom okolinom. Uskoro će kuća dobiti i fotonaponski sistem koji će biti instaliran na krovu i obezbeđivaće potrebnu energiju za dom.