Jogananda biblioteka na Univerzitetu Šolini u Solanu, Indija, je četvorospratna betonska struktura okupna u prirodnom svetlu. Delo je arhitektonskog biroa Studio Archom, a raspored njenih praznina i volumena se šire u terase i postaju prirodni kontejneri svetla koji takođe pomažu u kontroli temperature i klime unutar zgrade.
Zgrada, koja fizički manifestuje filozofiju biotehnološkog kampusa, počinje kao uski pojas ekstrudiranog, osenčenog prostora u okviru prva dva sprata. Ovaj deo strukture smešta istraživačke ćelije i sale za diskusiju za starije studente i nastavno osoblje.
Dva gornja sprata su napravljeni dublji kako se konture povlače, a front ostaje poravnat. Ovo omogućava stvaranje velikog centralnog dvorišta koji pruža uniformisano, indirektno osvetljenje na sve spratove i u sve delove zgrade.
Centralni deo objekta je projektovan kao dvorište koje spaja različite praznine i volumene biblioteke. Prostorna superstruktura i eksluzivnost visine podižu ulogu biblioteke na kampusu i daje vrednost kampusu kao međunarodnoj akademskoj destinaciji.