Zaposlene male pčele Londona bi možda volele da mogu da žive u ovoj zelenoj zgradi postavljenoj blizu Temze i Londonskog mosta, ali je ona zapravo namenjena za ljude. Prekriven rastinjem, ovaj neboder u obliku saća je delom vertikalna farma, a delom stambeni toranj kombinovan tako da se stvori mini ekosistem.
U potpunosti samodovoljan, predlog „London Tower Farm“ meksičke arhitektonske firme Xome Arquitectos sakuplja sopstvenu kišnicu, generiše energije, i uzgaja hranu za svoje stanare u centru zgrade.
Biro Xome Arquitectos je započeo svoj dizajn zasnovan na pretpostavci da će do 2050. godine više od 70 odsto svetske populacije živeti u urbanim sredinama. Ako se ova pretpostavka obistini, vertikalne farme će postati neophodna strategija za ishranu urbanih stanovnika.
Arhitekte su takođe želele da projektuju prostor gde ljudi mogu da učestvuju u više aktivnosti kao što je kupovina, rad, život i relaksacija. Njihov predlog za neboder-farmu u Londonu, predstavljen kroz konkurs za projektovanje LOFT AWR 2011, jeste saćasta kula sa stanovima po obodu i sa nivoima za uzgoj hrane smeštenim u centru.
Fasada nebodera je zasnovana na strategiji ugljenika, gradivnim blokovima života sa atomskim brojem 6. Osnovni gradivni blok zgrade je šestougao koji se ponavlja celom dužinom tornja i služi kao pogled na svet svakog stana.
Sistemi obnovljivih izvora energije, koji se nalaze na krovu, generišu električnu energiju za celu zgradu, dok se kišnica sakuplja i koristi za navodnjavanje, tuširanje i ispiranje toaleta.
Hrana se gaji u centru nebodera, tako da stanari mogu lako da pristupe tim područjima i svojim radom postati deo poljoprivrednog procesa. Dobijeno voće i povrće je za stanare nebodera, kao i za prodaju opštoj javnosti. Biljke koje se prelivaju preko prozora i balkona zgrade još više dodaju života ovoj, inače, zelenoj zgradi.