INFONET-468X60-BANNER

SFSOPLATE-970X250-BANNER

Najviši neboder u zapadnoj Evropi planiran za mali danski grad

04.04.2019. | Gradjevinarstvo.rs

U planu je izgradnja kule „Tower & Village“ koja će ukoliko bude bila završena postati najviša zgrada u zapadnoj Evropi sa visinom od 320m. Ovaj neboder dobio je dozvolu za planiranje gradnje a za projekat će biti zadužena Dorte Mandrup poznata danaska arhitektkinja. Lokacija je mnoge iznenadila jer nije ni u jednoj metropoli već u malom ruralnom gradu Brande u Danskoj.

Najviši neboder u zapadnoj Evropi planiran za mali danski grad

„Tower & Village“ (foto: Dorte Mandrup/Mir)

U odnosu na trenutno najvišu građevinu „Shard“ u ovom delu Evropi, može se reći da će ovaj neboder biti viši za 10m. Kada se poredi sa najvišom zgradom u istočnom delu Evrope ipak će biti niža jer je „Lakhta Center“ u Rusiji viša i iznosi 462m.

Kula će biti vitka i karakterisaće je pravoguaona forma od stakla i čelika. U podnožju će se nalaziti niz niskih i srednjih objekata pokrivenih zelenim krovovima.

Najviši neboder u zapadnoj Evropi planiran za mali danski grad

„Tower & Village“ (foto: Dorte Mandrup/Mir)

Neboder će biti sedište modnog brenda Bestseller, koji potiče iz ovog mesta. Iz ove kompanije su rekli da će kula postati obeležje grada i predstavljati orijentir svim koji se upute ka ovom gradiću. Nadaju se da će ova arhitektonska atrakcija privući i veći broj turista.

Shodno tome da je projekat tek u ranoj fazi, nema puno informacija o njemu ali se zna da će biti u skaldu sa DGNB - standardima zelene gradnje.

Štampaj Pošalji

Komentari: 0

TEKSTOVI /iz kategorije/


Anketa

Kojom vrstom toplotne izolacije je izolovan vaš stan/kuća?
Žarko 07.04.2025.
Da li je poznata ukupna cena organizacije i...
Blagoje 01.04.2025.
Lepo opisane mogućnosti kojima nemam pristu...
Ko bira izvođače radova!!!. Grad i Gradsko ...
Dr 06.01.2025.
Cena u evrima oko 2.1 milijarda, Expo Srbij...
Radgost 17.12.2024.
Jel ce sat da bude u bronzu? 😁

;