Govori se o pvc-foliji presvučenoj slojem metala koja se postavlja iza radijatora. Primena folija na ovom mestu dobro je poznat način za eliminisanje toplotnih gubitaka preko zida na kom je radijator postavljen, ali ono što izdvaja Heatkeeper panel jeste oblik koji upravlja strujanjima toplog vazduha kroz prostoriju.
Ovo se postiže testerastim presekom folije - zasečena krilca usmeravaju strujanje toplog vazduha. Metalni završni sloj jedan deo toplote reflektuje nazad ka telu radijatora, vraćajući vodi deo predate toplote.
Postavljaju se jednostavno uz pomoć samolepive trake koja je sastavni deo proizvoda. Pojedinačni komadi folije su manja od prosečne površine iza radijatora kako biste mogli postaviti nekoliko u nizu, bez bacanja materijala.
Šema strujanja vazduha i toplotnih gubitaka sa i bez Heatkeeper panela
Dimenzije jedne folije su 58cm visine, 45cm širine i 8mm debljine (sa otvorenim krilcima za usmeravanje toplotnih stujanja).Tako je za radijator prosečne veličine potrebno oko 2 komada folije.
Folije se isporučuju u pakovanjima od po 5, 10 i 20 komada, po ceni od 25, 40 i 50 funti. Cena nije mala ali proizvođač tvrdi da cenu grejanja mogu da umanje i za 20%, tj. za prosečan dom u Britaniji – oko 200 funti.
Naravno, tu je i zeleni sertifikat Ofgem-a (državna Agencija za gas i električnu energiju).