Gustina naseljenosti je veliki problem širom sveta, a glavni grad Rumunije, Bukurešt nije izuzetak. Kako gradsko jezgro nastavlja da se puni sa stanovnicima, inovativne ideje za stambene prostore moraju da se razvijaju, a arhitektonski biro ADN Biru de Architectură je osmislio inovativni projekat sa kojim se hvata u koštac sa ovim problemom: Zgrada koja kombinuje male životne prostore sa velikim zajedničkim prostorma, kao i sa opcijom transformacije stambenih jedinica ukoliko se potreba ukaže.
Stambena zgrada Dogarilor ima velike prozore na celokupnom objektu, omogućavajući prodor prirodne svetlosti u svaku stambenu jedinicu. Parket od drveta, kao i staze i dvorišta od drveta širom zgrade su napravljeni od održivog drveta, a inovativne ideje biroa su omogućile da ovaj projekat uđe u uži izbor projekta za Svetski festival arhitekture.
Bukurešt se odlikuje dugim, uskim parcelama, malim ulicama i lavirintom struktura iz nekoliko različitih epoha. Ova stambena jedinica ima za cilj da zarobi taj „kolažni“ efekat grada, uz integraciju modernih, održivih aspekata.
Stambene jedinice su u rasponu od garsonjera do stanova sa više soba, a svi su upotpunjeni sa zatvorenim i otvorenim zajedničkim prostorima kao što su zajednička dvorišta, prostorije za zabavu, pa čak i zajednička trpezarija/kafeterija. Ovo omogućava stanarima da iskoriste prednosti svetlih, prozračnih prostora, uz zadržavanje njihovih stambenih prostora privatnim i nedostupnim.