Godinu dana trajali su radovi na obnovi fasade zgrade subotičke Muzičke škole. Stari objekat, zidan kao najamna palata u centru Subotice još 1847. u kojem je Muzička škola od 1914.godine, izuzetnih arhitektonskih odlika, zasijao je punim sjajem i pokazao je da je vredan truda uloženog u sanaciju i restauraciju.
Veći deo sredstava, 22 miliona dinara, obezbedila je subotička lokalna samouprava, ipak, neobično je što su radovi delom finasirani sa četiri miliona dinara po konkursu „Pokrajinskog sekretrijata za privredu, zapošljavanje i ravnopravnost polova“.
- Kada smo 2013. godine raspisali konkurs u cilju poboljšanja privredne aktivnosti u lokalnim samoupravama s namerom da u javnim objektima lokalne samouprave izvrše sanaciju u cilju povećanja energetske efikasnosti, grad Subotica je prepoznao ovu mogućnost i tako smo sufinansirali i obnovu Muzičke škole – pojasnio je Balint Juhas, zamenik pokrajinskog sekretara za privredu.
Gradonačelnik Jene Maglai i predsednik Skupštine grada Ilija Maravić otkrili su novu ploču na fasadi sa nazivom škole ispisanu na tri službena jezika. Povodom obeležavanja 146 godina rada subotičke Muzičke škole đaci i gosti iz muzičkih škola Ade, Sente, Kanjiže, Bečeja i Bačke Topole održali su svečani koncert u Gradskoj kući.
Gradonačelnik Subotice Jene Maglai, na svečanosti povodom završetka obnove fasade ovog zdanja rekao je da bi i ubuduće trebalo da se nastavi sa uređenjem fasada na objektima u centru Subotice. Zgrada u samom centru Subotice, u Štrosmajerovoj ulici, jedna je od onih koje čine vizuelni identitet ovog grada. Reč je o jednoj od prvih najamnih palata koju je podigao 1847 godine veliki zemljoposednik Imre Mađar po uzoru na evropsku gradnju tog vremena. Taj tip palata gradio se radi iznajmljivanja lokala u prizemlju, izdavanja obično luksuznih stanova na spratu, i manjih stanova u potkrovlju. Zgradu je adaptirao 1911-12. subotički arhitekta Pal Vadas, dajući joj s ulične strane izgled u stilu minhenske secesije.