INFONET-468X60-BANNER

BLANKO-970X250-BANNER

Originalni dizajn bioskopa u Madridu

28.05.2012. | dezeen

Ogromne sjajne korpe okružuju stepeništa ove bivše klanice u Madridu i zahvaljujući španskom arhitektonskom birou Churtichaga + Kuadra - Salsedo pretvara se u bioskop. 

Izgrađen početkom dvadesetog veka, Cineteca Matadero je korišćen kao klanica i stočna pijaca oko 85 godina, ali je sada renovirana i može da primi dva bioskopska ekrana, filmski studio i terasu za projekcije na otvorenom.

Na narandžasto osvetljenim strukturama dominiraju tri sprata kinoteke, koji su inače slabo osvetljeni i oivičeni  drvetom obojenim tamno - sivom bojom. Tkani zidovi takođe okružuju dve sale, ali su ofarbani u crno, tako da ne umanjuju ekrane.   

U studijskim oblastima, postojeći zidovi od cigle su uglavnom izloženi u sto godina staroj zgradi, mada neki su delimično prekriveni drvenim pločama.

Linkovi:

Povezani tekstovi:

 

Štampaj Pošalji

Komentari: 0

TEKSTOVI /iz kategorije/


MAXIMUS-GEO-300X250-BANNER

Anketa

Kojom vrstom toplotne izolacije je izolovan vaš stan/kuća?
DJB 16.06.2025.
G-đo Damjanović, ako predsednik odluči da s...
Zoran 12.06.2025.
Super.
mileva 29.05.2025.
Ako, neka , sve izbetonirati do poslednje t...
mileva 29.05.2025.
I, dragi stručnjaci , šta ćete konkretno p...
olja 28.05.2025.
Dragi biolozi, Jeste li sigurni u bezbedno...

;